Serhat Kalkınma Ajansı
+90 474 212 52 00

Amacımız

www.serhattayatirim.com bölgedeki tüm güncel devlet desteklerini içeren bilgilerle 7 Ekim 2019 tarihinde kullanıma açılmıştır.
T.C. Serhat Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisleri uzmanlarının derlemiş olduğu devlet destekleri hakkında bilgiler ve güncel gelişmeler www.serhattayatirim.com adlı sitemizde yer alacaktır. 170'den fazla çeşit devlet desteği ve 500'den fazla doküman içeren sitemizde, destek mekanizmaları hakkında mevzuat değişiklikleri günü gününe takip edilebilmektedir.

Web sitemizde yer alan arama kutucuğu ile ilgilendiğiniz sektör, konu veya anahtar kelime ile destek arayarak, fazla sayıda destek unsurları içerisinden, siz yatırımcımıza uygun olan desteğe daha kolay ulaşılması sağlanmaktadır. Ayrıca kurum bazında listeleme yapılarak, ilgili kurumların destek konuları hakkında bilgi sahibi olunabilmektedir. Her bir destek ile ilgili oluşturulmuş özet formlar ile destekler hakkında hızlı bilgi edinebilmekle birlikte, detaylı bilgi edinmek için ilgili dokümanlar da site içerisinde yer almaktadır. Desteklerle ilgili gelişmeler olduğu takdirde, bu gelişmeler ile ilgili bilgiler, web sitemizin haberler sayfasından duyurulmaktadır.

Yatırımcılar ve işletmeler için faydalanabilecekleri destekleri günü gününe takip edebilmek işletmenin günlük ihtiyaçları içerisinde oldukça zaman ve enerji alan bir uygulamadır. İşletmelerin karar vericileri ya da girişimciler fikirlerini hayata geçirme yolunda destek mekanizmalarına oldukça ihtiyaç duymakta ancak destekler hakkındaki mevzuatın karmaşıklığı içerisinde desteklerin özüne ve uygulama esaslarına yeteri kadar odaklanamamaktadırlar.

Aynı zamanda desteklerin çok farklı kurumlar ve duyuru kanalları ile ilan edilmesi de takip edilmesi gereken mecra sayısını her gün artırmakta ve karmaşıklaştırmaktadır. Tüm bu sorunlardan hareketle işletmelerimizin ülkemizdeki destek mekanizmaları hakkındaki bilgilerden güncel ve kolay olarak faydalanmalarını sağlamak ve kendi projelerine en uygun desteği bulmalarını kolaylaştırmak adına geliştirdiğimiz sitemiz ile desteklere en güncel şekilde ulaşmak artık çok kolay.

İşletmelerimizin desteklerden faydalanabilmesini ve bu yolla proje uygulama kapasitelerini artırmasını sağlamak en temel gayemiz olmakla birlikte ülkemizin her yerinde yatırımcılara ücretsiz olarak hizmet sunan Yatırım Destek Ofisleri arkamızdaki gücü oluşturmaktadır. www.serhattayatirim.com’un ülkemiz kalkınmasına ve yeni yatırımlara vesile olunmasında faydalı olmasını diliyor, yatırımcılarımızın tüm sorularına ücretsiz cevap vermek üzere kendi alanında oldukça nitelikli bir ekibin onları beklediğini hatırlatıyoruz.